New group applications are now open from July 1st- July 31st.

Please note that we are not currently accepting new group applications in India at this time.

Cloud – cesta budoucnosti nebo riziko úniku dat?

Sep 21, 2022, 3:30 – 7:00 PM

Digitální transformace a cloudová řešení čím dál více prostupují naše každodenní životy. Tématem setkání budou data a jejich bezpečnost. Podíváme se na etiku práce s daty, jak se mění komunikační prostředky a na způsob ukládání dat v bankovním sektoru.

About this event

Setkání začne Josef Holý přednáškou Sociální sítě, Dezinformace a Cloudové Kulty.

Digitální transformace probíhá ve všech částech společnosti – od podnikové sféry, která přesouvá svá data a obchodní procesy do cloudu, až po nejširší společnost, která činí v podstatě to samé – velké online platformy a sociální sítě mají většinu našich osobních dat už dávno a dávno už také převzaly jeden z nejdůležitějších procesů demokratické společnosti – komunikaci a sdílení informací.  V této přednášce se podíváme na to, jak se způsob a prostředky naší komunikace mění, co to jsou dezinformace, jak na jejich základě vznikají nové druhy digitálních kultů a kudy z toho všeho vede cesta ven.


Následovat bude panelová diskuse "Můžeme si být jisti, že jsou naše data v bezpečí?" moderovaná Jiřím Machem, Founder&CEO, Enehano Solutions.

Ačkoliv jsou tu s námi cloudová řešení už téměř 30 let, tak největšího rozmachu dosáhla zhruba před 10 lety. Od té doby jsou nezaměnitelnou součástí společností. Poskytují možnost spuštění aplikací a jsou v nich uložená data o společnosti, zákaznících a produktech. Zatímco nikoho nepřekvapí, že nové společnosti a startupy preferují cloudové řešení pro jejich rychlost, nasazení a škálovatelnosti, velké společnosti byly zpočátku vůči této možnosti nedůvěřivé. Jedním z hlavních problémů byla zmiňovaná bezpečnost dat a s tím spojená legislativa. Právě o zabezpečení cloudu si budeme povídat v rámci panelové diskuse. Na cloud se v diskusi zaměříme optikou Salesforce, který už od samého začátku (2000) je čistě cloudové řešení a stal se v té době revolučním řešením.

Zodpovíme si také, zda je možné mít uložená dala z českého prostředí mimo Českou republiku z pohledu české a evropské legislativy? Jsou nějaká data, která v cloudu držet nemůžeme? Je možné mít data z bankovního sektoru uložená mimo EU?  

Panelists

 • Nikita Belov

  Barclays

 • David Vopelka

  DataSentics, Atos Company

 • Tomas Vrzak

  Enehano Solutions

  Consultant

Moderator

 • Jiří Mach

  Enehano Solutions

  Founder & CEO

When

When

Wednesday, September 21, 2022
3:30 PM – 7:00 PM UTC

Agenda

Josef Holý: Sociální sítě, Dezinformace a Cloudové Kulty
Panelová diskuse: Můžeme si být jisti, že jsou naše data v bezpečí?

Group Leaders

 • Eliska Busakova

  Leader

 • Jaroslava Frišová

  Enehano Solutions

  Community Group Leader

 • Tereza Malá

  Enehano Solutions s.r.o.

  Community Group Leader

Powered by

Trailblazer Community logo

Trailblazer Community

Sponsors

Enehano Solutions s.r.o. logo

Enehano Solutions s.r.o.

Česká spořitelna logo

Česká spořitelna

Barclays logo

Barclays

CONTACT US

Join your local Trailblazer Community Group, meet other developers & get best practices for building on the App Cloud

JOIN US